Edycja VIII

Ósma runda konkursu programistycznego "FRAKTAL" właśnie przeszła do historii. W zawodach wzięło udział 124 zawodników i zawodniczek z całego kraju - jest to oficjalny rekord tego konkursu. Jak można domyśleć się po rozwiązaniach, zadania przypadły wam do gustu. Ten konkurs tworzymy z myślą o osobach z każdego pułapu zaawansowania, napotkaliście zadania zarówno elementarne jak i zaawansowane. Przejdźmy więc do podsumowania.

I miejsce

Wygrał użytkownik, którego nick to Sinister rozwiązując wszystkie 20 zadań - gratulujemy

II miejsce

Jan Ciołek , który rozwiązał także wszystkie zadania

III miejsce

Sebastian Michoń z Poznania rozwiązując także wszystkie zadania.

Nagroda specjalna

Nagrodę specjalną otrzymuje osoba na pozycji (2017 mod 115) + 1 = 63 = Andrzej Kur

Nagrodę specjalną od VI edycji przydzielamy osobie o numerze wygenerowanym wzorem [rok] mod [liczba uczestników, którzy rozwiązali chociaż jedno zadanie] + 1, jeśli wypadnie, na osobę z pierwszej trójki, nagrodę otrzymuje osoba z czwartej pozycji.

Zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i wiedzy. Nagrody przydzielane są według tych kryteriów. Proszę o przesłanie adresu mailowego, na który mamy wysłać kartę podarunkową allegro oraz kod źródłowy zadania, które zostało zaakceptowane jako ostatnie pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Nagrody zostały ufundowane przez serwisy:

  1. math.edu.pl
  2. algorytm.edu.pl

Podziękowania

Pragnę podziękować osobom, który w ramach wolontariatu poświęcili swój cenny czas na pomoc w zorganizowaniu cieszącego się coraz większym zainteresowaniem konkursu "FRAKTAL", a przede wszystkim

  • Mariuszowi Śliwińskiemu, który od samego początku objął patronat nad konkursem i przygotował 5 bardzo ciekawych zadań
  • Michałowi Sieczczyńskiemu, uczniowi ZSNR1 w Działdowie, uczniowi klasy trzeciej, który przygotował trzy fascynujące zadania: "POMOCY!", "Matematostenes i funkcje trygonometryczne" oraz "Przygody Informatyka Jonesa II"
  • Mikołajowi Dembskiemu - uczniowi klasy 3a I LO w Działdowie, ZSNR1, za ułożenie wymagającego zadania "Bryła"
  • Mateuszowi Ławickiemu - uczniowi klasy 3a I LO w Działdowie, ZSNR1, za przygotowanie świetnego zadania: "Ciekawy czworokąt"

Wielkie dzięki dla Was panowie

Omówienie zadań

Omówienie niektórych zadań pojawi się na stronie facebookowej (i tu proszę o polubienia i komentarze do zadań oraz ciekawe ich rozwiązania)

Kolejna runda

Już dziś zapraszam na koleją rundę „FRAKTALA”, która odbędzie się w kwietniu 2018 roku. 

Zadania

Większość zadań będzie jeszcze dziś dodana na polskiego spoja a wszystkie będzie można testować na stronie spoj.com/WSDOCPP

Do zobaczenia w kwietniu!!!